Чорнова обробка

Ремонт

Отже, навіщо потрібне чорнове оздоблення? Це первинний етап ремонту, на якому необхідно максимально усунути всі дефекти та нерівності підлоги, стін та стелі. Після чорнового оздоблення квартира повинна бути повністю готова для того, щоб робити фінальне оздоблення – ту саму, яка, власне, і уявляє собі дизайн інтер’єру. Чорнову обробку починають виконувати лише тоді, коли приміщення повністю до неї підготовлено – тобто демонтовано все непотрібне, встановлені перегородки та прибрано будівельне сміття.

Одна з характерних помилок щодо чорнового оздоблення – це те, що про майбутній дизайн можна буде подумати вже після її завершення. Звичайно ж, багато оформлювальних рішень (наприклад, вибір кольорової гами та багатьох оздоблювальних матеріалів) Ви зможете прийняти вже тоді, коли ремонт квартири на первинному рівні буде закінчено. Але ще до початку оздоблювальних робіт Ви повинні чітко визначитися з такими параметрами:

– як будуть розміщені розетки та вимикачі;

– якого розміру та типу будуть двері між кімнатами;

– де буде встановлена ​​сантехніка та якої моделі;

– якого типу будуть стелі – гіпсокартонні, натяжні, штукатурні?

– як будуть оброблені стіни (шпалери, декоративна штукатурка, фарба, плитка)?

– загальний план розташування меблів; – який тип покриття для підлоги вибраний.

Всі ці нюанси дуже важливі. Наприклад, якщо замовник хоче використовувати теплу підлогу, то потрібно заздалегідь прикинути, де будуть стояти стаціонарні меблі, тому що під неї теплу підлогу укладати не можна. Тому до чорнового оздоблення можна приступати тільки тоді, коли розроблено та затверджено проект дизайну інтер’єру. До того ж, багато матеріалів, які будуть використані при чорновому оздобленні безпосередньо залежить від того, яким буде фінальне оздоблювальне покриття. Якщо у вітальні Ви плануєте покласти паркет, у спальні – лінолеум, а в кухні – плитку, то враховуйте, що кожне з цих покриттів має свою висоту, особливості укладання, а також коефіцієнт розширення. Щоб поверхня була в результаті одному рівні, всі ці особливості необхідно враховувати при чорнової обробки при накладенні стяжки. Стелі також мають бути вирівняні, а якщо ухил дуже великий – встановлений гіпсокартон (за потреби – на кількох рівнях, щоб створити потрібну конфігурацію). Особливо важливим є ідеальне вирівнювання стін. Якщо мінімальний скіс на стелі може бути зовсім непомітний, то навіть мінімальне відхилення стіни вже створить проблеми з установкою меблів – виникне помітна щілина. Крім того, на нерівну стіну не вдасться ідеально наклеїти шпалери.