Кухня в стилі мінімалізм: кому підходить і як оформити

Дизайн

Кухня в стилі мінімалізм давно завоювала популярність серед поціновувачів практичності та лаконічності. Коли інтер’єр хочеться не просто оновити, а буквально почати з чистого аркуша — прибрати все зайве, створити простір, де жодна деталь не відволікає увагу від важливих думок, — ідеальним варіантом стає саме мінімалізм. Щороку він трансформується, еволюціонує, набуває нових рис і смислів, але актуальності своєї не втрачає.

Сьогодні у нас слизька тема: мінімалізм на кухні — царстві кіптяви та жиру, брудного і не дуже посуду, рушників та прихваток. Чи можливо у приміщенні з підвищеним функціональним навантаженням не лише створити, а й підтримувати мінімалістичну інтер’єрну композицію? Давайте розберемося.

Особливості «кухонного» мінімалізму: Техніка — вбудована, наскільки можна багатофункціональна. Чим її менше і чим менше місця вона займає, тим краще. Гладкі, переважно однорідні поверхні. Виразні фактури мають місце, але тільки як зонуючі, або на підлозі. Прості, правильні геометричні форми. Винятком можуть бути хіба що світильники, але їх хитромудра форма повинна компенсуватися або нейтральним кольором, або скромними габаритами. Якнайбільше місць для зберігання — все начиння, продукти тощо повинно бути заховано, коли не використовується. Обмежена кольорова гама – 1-2 основних кольори, допускається ще один акцентний. Відтінки, як правило, нейтральні, але бувають винятки. Яскраві кольори служать переважно для зонування простору. Мінімум фурнітури. Кращі кухонні гарнітури з врізними або профільними ручками.