Принципові відмінності в дії вогнезахисних фарб та штукатурок

Матеріали

Існують кілька типів вогнезахисних матеріалів, а ми розповімо про принцип дії найбільш затребуваних в Україні.

Вогнезахист використовується для підвищення вогнестійкості будівельних конструкцій до необхідного мінімуму для забезпечення збереження стійкості елементів будівлі. Додатково він допомагає припинити поширення вогню по конструкціям.

Для вибору типу матеріалу необхідно зрозуміти три важливі речі: перша – чи важлива естетика покритої конструкції; друга – наскільки обмежений бюджет; третя – необхідний ступінь вогнезахисту. Адже фарба має більшу естетичність, більшу ціну, та дозволяє отримати менший рівень вогнезахисту. Натомість штукатурка є більш дешевим матеріалом але візуально вона не така красива як рівна біла пофарбована поверхня.

Принцип дії цих двох матеріалів також різний. Штукатурка наноситься достатньо товстим шаром за допомогою спеціального обладнання і може тримати високі температурні впливи достатньо довгий час аж до 4 годин.

Натомість фарба працює за інтумесцентним принципом. Тобто спучується під впливом вогню і вже спучений шар тримає температурні навантаження надаючи захищеній конструкції горіти і втратити несучу здатність. Шар фарби менше ніж міліметр спучується під впливом вогню до 4-5 см.

Де купити вогнезахисну фарбу та штукатурку.

В Україні є кілька постачальників та два виробника матеріалів для вогнезахисту. При чому один з виробників, компанія Ковлар, пропонує вогнезахист Ammokote найвищої якості за відносно невисокою ціною. Матеріали завжди є в наявності на складі у Києві тому замовнику не потрібно буде очікувати як це буває у випадку великих замовлень європейської продукції.

Спеціалісти з вогнезахисту завжди спочатку рекомендують провести експертизу проєкту та в разі необхідності переробити його з урахуванням сучасних нормативних та технічних можливостей скоротити витрати на обробку. В Україні діють європейські норми на проєктування в тому числі захисту, тож грамотні проєктувальники можуть з легкістю скоротити витрати на вогнезахист від 20 до 40% тільки за рахунок сучасних рішень. Наприклад використовуючи диференційований підхід од визначення критичної температури конструкцій можна обробляти тільки ті ділянки несучого каркасу, які несуть більше на вантаження та від яких в цілому залежить несуча здатність. Натомість старі методи приписували обробляти вогнезахистом всю ділянку конструкцій, що значно підвищувало витрати матеріалів.